O nás

Společnost GOLD SPORT s.r.o. sídlí Harrachově, tedy v jednom z hlavních center lyžování a turistiky v České republice. Již od svého vzniku se věnuje aktivitám v cestovním ruchu. Dále se zabývá komplexními službami v oblasti prodeje lyží, snowboardů, jízdních kol, tenisového vybavení a potřeb pro další outdoorové sporty, a to pod obchodní značkou Levnelyze.cz. Zkušenosti z provozování Classic Ski School, Classic Outdoor a sportovního oddílu závodního sjezdového lyžování Ski Team HARRANTI jsou pro zákazníky zárukou kvalitního poradenského servisu při výběru zboží.

Internetový obchod Levnelyze.cz je jedním z nejvýznamnějších prodejců lyží a lyžařského vybavení na českém internetovém trhu. Jeho návštěvnost dosahuje až 350 000 unikátních návštěvníků měsíčně v nejexponovanějších obdobích roku. Své velmi dynamicky se rozvíjející pobočky má tento obchod i v Polsku (Topnarty.pl) a na Slovensku (Eski.sk). Sesterská společnost SPORT MAX GmbH pak provozuje internetové obchody Skiandbikes.de, Skiandbikes.at a Skiandbikes.com v Německu, Rakousku i dalších zemích Evropy.

Díky úzké spolupráci s rakouským lyžařským regionem Dachstein West získávají zákazníci všech výše uvedených internetových obchodů k nákupu skipas zdarma do této atraktivní lyžařské oblasti se 130 km sjezdových tratí. Pro zákazníky obchodů Levnelyze.cz, Eski.sk a Topnarty.pl jsou pak připraveny i další skipasy zdarma do slovenských, českých a polských lyžařských středisek, např. do Donoval, Harrachova, Orawky, Přemyslova, Gliczarowa Górnego, Monínce aj.

Firma Classic Ski School byla založena v roce 1993 a hlavními předměty její činnosti je výuka lyžování a snowboardingu a půjčování lyžařské a snowboardové výzbroje v několika střediscích v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou a Rejdicích. Dále provozuje testovací centrum lyží, lyžařské vleky a skiservisy. Classic Ski School Harrachov je členem Asociace profesionálních učitelů lyžování APUL a Svazu lyžařů ČR. Zaměstnává zhruba 80 profesionálních instruktorů lyžování a snowboardingu, pracovníků v půjčovnách, na vlecích a ve skiservisech. Pro odbavení zákazníků používá moderní odbavovací informační systém IceBerg od společnosti Firmadat, na jehož vývoji se aktivně podílela a který v tomto oboru využívá i mnoho dalších lyžařských škol a půjčoven v České republice.

Hlavním partnerem a sponzorem výuky dětí je firma Opavia (z koncernu Mondelēz International). Classic Ski School je zároveň hlavní koordinátorskou školou české a slovenské sítě dětských lyžařských školek Brumíkovy lyžařské akademie, jejíž je společnost Mondelēz hlavním partnerem. Tato spolupráce byla po více než 10 letech díky pandemii koronaviru v roce 2020 utlumena, nadále však umožňuje účast a pomoc maskota Brumíka při výuce lyžování dětí. Firma Classic Outdoor je provozovatelem Vertical parku a Lanového centra Harrachov a zajišťuje dále realizaci outdoorových aktivit jako rafting, treking, horolezectví, horská kola, lanové aktivity, lukostřelba, a to jak pro širokou veřejnost tak i formou teambuildingu pro firmy i jiné např. školní skupiny.